PROJEKT W EUROPIENazywam się Michał Słupczyński i jestem autorem projektu podróżniczego Polska Bajeczna. Właśnie realizuję swoje największe jak dotąd marzenie, jakim jest objechanie rowerem Europy. W czasie podróży zajmuję się popularyzacją polskich legend i baśni ludowych we wszystkich krajach na swojej trasie.

 

Realizacja projektu Polska Bajeczna związana jest ściśle z moimi planami podróżniczymi.  


W 2020 roku chciałem rozpocząć samotną wyprawę rowerową dookoła Europy. Niestety, na 3 tygodnie przed startem przeszkodziła mi pandemia Covid-19. Zdecydowałem się poczekać jeszcze jeden rok i w marcu 2021 roku wyruszyłem - tym razem bez względu na przeszkody. Objechałem rowerem Europę Północną - przez Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię, Norwegię i Szwecję. W ciągu 202 dni przejechałem prawie 10 tysięcy km, poznając przy tym niesamowitą przyrodę i kulturę odwiedzanych krajów.
 
 

W czasie podróży realizowałem cele projektu Polska Bajeczna: popularyzowałem polskie legendy i baśnie ludowe, zachęcałem do zainteresowania się polską kulturą i tradycją, rozprowadzałem materiały promocyjne, przedstawiałem filmy i zdjęcia oraz publikacje w językach narodowych odwiedzanych krajów – wszystkie działania prowadziłem na tyle, na ile pozwalały na to realia pandemii Covid-19. Nie udało mi się zrealizować bezpośrednich spotkań w Bibliotekach, czego bardzo żałuję. Za to nawiązałem znajomości, które pomogą mi w dalszych działaniach związanych z projektem, w tym w przygotowaniu przekładów polskich legend na języki obce z wykorzystaniem ilustracji stworzonych przez  uczestników konkursu „Legendy jak malowane”.

 

Teraz kontynuuję wyprawę przez Europę Zachodnio-Południową, a wszystko relacjonuję w facebookowej grupie dla patronów, gdzie każdy, kto zdecydował się dołożyć cegiełkę, aby pomóc mi na drodze do spełnionych marzeń - może na bieżąco śledzić moje przygody.
  WIĘCEJ INFORMACJI O PODRÓŻY JUŻ WKRÓTCE