WSPÓŁPRACA

 WSPIERAJĄ MNIE * NAPĘDZAJĄ MNIE * POMAGAJĄ * PATRONUJĄ
Polska Bajeczna to projekt, który swój obecny kształt zawdzięcza zaangażowaniu i obecności wielu osób i instytucji. Dlatego w tym miejscu chciałbym wymienić wszystkich, którzy są częścią Polski Bajecznej i bez których nie udałoby się to, co się udało tak pięknie.

 

 

 

 

FUNDATORZY NAGRÓD W KONKURSIE – edycja 2021 


Dom Legend Toruńskich w Toruniu

WWW   Facebook

Muzeum Okręgowe w Toruniu

WWW  Facebook


Wydawnictwo GRANNA

WWW  Facebook

 Radio Plus Gorzów

WWW     Facebook

 

Redakcja Magazynu dla dzieci Świerszczyk

 


FUNDATORZY NAGRÓD W KONKURSIE – edycja 2019/2020

 

Muzeum Początków Państwa Polskiego

WWW     Facebook

Rogalowe Muzeum Poznania

WWW     Facebook

Radio Plus Gorzów

WWW     Facebook

Redakcja Magazynu dla dzieci Świerszczyk

 


PATRONI MEDIALNI PROJEKTU


Muzeum Początków Państwa Polskiego 

w Gnieźnie

WWW     Facebook


 Radio Plus Gorzów

WWW     Facebook

 

 

PARTNERZY PROJEKTU

 


Miejska Biblioteka Publiczna w Kostrzynie nad Odrą

WWW     Facebook


Gminna Biblioteka Publiczna w Zwierzynie

AMBASADORZY PROJEKTU

 

Biblioteki uczestniczące w projekcie od 2019 roku

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Kostrzynie nad Odrą * Gminna Biblioteka Publiczna w Zwierzynie * Biblioteka w Miłkach * Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie * Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu  * Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach * Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy * Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku * Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku * Gminna Biblioteka Publiczna w Białowieży * Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie * Biblioteka Na Poziomie Filia nr 40 MBP Lublin * Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku * Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie* Miejska Biblioteka Publiczna im. Grzegorza z Sanoka w Sanoku * Biblioteka Publiczna im. Jerzego Harasymowicza w Komańczy * Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach * Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach * Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach* Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu * Wypożyczalnia dla Dzieci - Pokój Bajek MBP Opole * Ślężański Ośrodek Kultury * Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce * Mediateka - Biblioteka Publiczna w Krośnie Odrzańskim


Biblioteki uczestniczące w projekcie od 2021 roku

 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin * Biblioteka Publiczna im. Zaślubin Polski z Morzem w Pucku * Miejska Biblioteka Publiczna w Krynicy Morskiej  * Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszwicy * Biblioteka Publiczna Gminy Kościan * Biblioteka Publiczna w Gołdapi * Biblioteka Miejska w Mrągowie * Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Drawsku * Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach * Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie * Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu * Miejska Biblioteka im A K Cebrowskiego w Łowiczu * Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Żyrardowie * Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Giżycku * Biblioteka w Jeruzalu* Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

 

 

WSPÓŁTWÓRCY PROJEKTU

 


 SIX SQUARE FACES – MATEUSZ TUBIS

Twórca logo Polska Bajeczna i niemal wszystkich projektów graficznych, w tym kalendarzy, zakładek do książek, koszulek. Bez wahania dał się wciągnąć do współpracy jeszcze na etapie przygotowań do realizacji projektu i jest ze mną do dziś.

 Strona WWW 

 Facebook


ART OF COLOURS – KRZYSZTOF KAŁUCKI

Rysownik z Warszawy, który na moją prośbę przygotował rewelacyjne ilustracje przedstawiające bohaterów polskich legend. To jego rysunki widać wokół mapy Polski u góry strony. Narysował również wszystkie maski, które wykorzystywałem podczas bajecznych sesji zdjęciowych.

 Strona WWW


MARIA MAGDALENA – RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE MARIA NAKIELSKA

Pozornie amatorska, a naprawdę bardzo profesjonalna twórczyni zabawek i maskotek – Maria Nakielska, która  specjalnie na potrzeby projektu stworzyła wspaniałe bajkowe postaci. Smok Kubuś, Syrenka Ada, Łowiczanka Hanka i Góral Janiczek są od tej pory maskotkami projektu Polska Bajeczna.

Facebook
Logo, grafika i maskotki projektu Polska Bajeczna

Na najserdeczniejsze podziękowania zasługują Ci, którzy wspierają mnie najbardziej, bo osobiście, na co dzień i od serca – przede wszystkim Tomek, moi rodzice Hania i Janek oraz Kasia i Grzesiek, Kuba i Adaś, Lila i Łukasz, Tomek i Michał, Paweł i Rafał, Piotrek, Bella i Monika, Malwina, Agata, Maciek i Paulina, Sylwia i Ola, Robert i Monika, pani Władzia, pani Bogusia, pani Jola, Lidka, Marta i Kamil, Adam, pani Teresa, Konrad, Michał i Kalina, Olga, Arek, Agnieszka, Aneta i Jowita, Karolina i Mariusz, pani Asia i Agnieszka.

 

Zainspirowali mnie i pomogli: Neguinha i Marcus z Brazylii, Dennis i Anika z Niemiec, Declan z Anglii, Constant z Francji, Lorenz z Włoch, a także Marysia, Damian, Łukasz, Krzysiek, Paweł; Wojtek i Wiola ze Szczecina, Maciek i jego rodzina z Kołobrzegu, pani Teresa z Kołobrzegu, Krzysiek z Koszalina, Grzegorz z Bydgoszczy, pani Ania z Bydgoszczy-Fordonu, Justyna z Miłek, Ania i Piotrek z Białegostoku, Gosia i Sławek z Koszoł, Arek poznany na Polesiu, pani Danuta z Łęcznej, Ewa z Lublina, Olek z Sanoka, Asia z Komańczy, Maciek i Patrycja  z Opola, Magda z Sobótki ... i jeszcze wiele innych wspaniałych osób.