ZWYCIĘZCY KONKURSU 2021

 


OTO WYNIKI PIERWSZEGO ETAPU 
 DRUGIEJ EDYCJI KONKURSU

POLSKA BAJECZNA LEGENDY JAK MALOWANE
 
 

ZGŁOSZENIA

Pierwszy etap drugiej edycji konkursu Polska Bajeczna – Legendy jak malowane trwał ponad 12 tygodni – od 9 stycznia 2021 do 31 marca 2021. W tym czasie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kostrzynie nad Odrą (współorganizatora Konkursu) wpłynęły 24 prace konkursowe przygotowane przez 35 uczestników wieku od 4 do 15 lat. Zgłoszenia pochodziły z różnych regionów Polski,  w tym  z Kruszwicy, którą uważa się za miejsce związane z legendą. Uczestnicy stworzyli łącznie 108 rysunków.

 

Najmłodszymi uczestnikami tego etapu było rodzeństwo z Inowrocławia – 4-letni Tymon Urbanek oraz 5-letnia Liliana Urbanek. W dodatku każde z nich przygotowało na konkurs osobną pracę – ich dzieła już wkrótce zostaną wyeksponowane w osobnym poście, jednak już teraz należą im się wielkie brawa i gratulacje.

 

ZASADY OCENY

Kryteria oceny prac konkursowych zostały jasno sprecyzowane w regulaminie konkursu. Po powołaniu komisji konkursowej w jej skład weszło czterech jurorów. Dla każdego kryterium osobno każdy juror mógł przyznać jednej wybranej przez siebie pracy 3 punkty (ocena maksymalna), jednej pracy 2 punkty, a jednej pracy 1 punkt. Oprócz tego juror mógł przyznać 1 punkt dodatkowy wybranej przez siebie pracy, którą uznał za najlepszą ze wszystkich.

 

Każda praca była oceniona według trzech kryteriów:

 

  •     kryterium sposobu przedstawienia tematu – od 0 do 3 punktów,
  •     kryterium walorów artystycznych – od 0 do 3 punktów,
  •     kryterium jakości wykonania – od 0 do 3 punktów.

 

 

Tym samym jedna praca– gdyby okazała się najlepsza ze wszystkich – mogła potencjalnie zebrać maksimum 40 punktów. Takiego wyniku nikomu nie udało się osiągnąć, ale kilka osób zdobyło naprawdę wysokie noty.

 

A OTO ZWYCIĘZCY KONKURSU

 
 
 

ZWYCIĘZCA

WIKTORIA GRYLEWICZ (lat 15)  z Orchowa w woj. wielkopolskim

 

 

Wiktoria to najstarsza uczestniczka konkursu, zarazem osoba, której praca najbardziej spodobała się jurorom. Łącznie jako jedyna uzyskała 23 punkty i jako jedyna otrzymała 2 spośród 4 głosów „jurorskich”.


 1. WYRÓŻNIENIE

IGOR PAWLIK (lat 8) z Czystogarbu w woj. podkarpackim

 

 

Igor to jedyny chłopiec w gronie zwycięzców tego etapu, a zarazem zdobywca wyróżnienia w pierwszej edycji konkursu, do którego przygotował pracę do legendy o syrence warszawskiej. Teraz otrzymał bardzo wysoką ocenę, tym samym, chociaż zgodnie z regulaminem wyróżnienia nie podlegają ocenie jury – Igor z pewnością zasługuje na ponowne wyróżnienie w konkursie. Igor jako jedyny uzyskał wszystkie najwyższe noty za sposób ujęcia tematu.

 

 

 


 2. WYRÓŻNIENIE

ZUZANNA LENA SZYMONEK (lat 7) z Będzina w woj. Śląskim

 

 

Zuza również  została wysoko oceniona przez jury, w tym przede wszystkim za sposób ujęcia tematu, a tym niewątpliwie zasługuje na drugie wyróżnienie w konkursie.Na podium mogli się zmieścić autorzy tylko trzech najlepszych prac, ale warto podkreślić, że wysoko ocenione zostały również:

 

 

  • Maria i Julia Rosołek (lat 12 i 13) z Kruszwicy w woj. Kujawsko-pomorskim

  • Adrianna i Daria Spochacz (lat 8 i 10) z Orchowa w woj. Wielkopolskim

  • Wiktoria i Karolina Gallas (lat 11 i 8) z Orchowa w woj. Wielkopolskim

 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM NALEZĄ SIĘ WIELKIE GRATULACJE!

DZIĘKUJĘ I ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W KOLEJNYM TRWAJĄCYM JUŻ ETAPIE KONKURSU.

 

 

Michał Słupczyński

organizator konkursu