O PROJEKCIE


Nazywam się Michał Słupczyński i jestem autorem projektu podróżniczego Polska Bajeczna. Wkrótce wyruszam na samotną wyprawę rowerową dookoła Europy, a w czasie tej wyprawy będę się zajmował popularyzacją polskich legend i baśni ludowych we wszystkich krajach na swojej trasie.

O wyprawie dookoła Europy marzyłem od wielu lat, jednak najpierw postanowiłem dokładnie poznać mój własny kraj, który okazał się piękniejszy niż mogłem przypuszczać. I tak powstał projekt Polska Bajeczna – bo wielu ludzi wraca z różnych stron świata i pokazuje innym, jak pięknie jest tam, gdzie byli

Teraz ja opowiem światu jak pięknie jest w Polsce.

O PROJEKCIE

Polska Bajeczna to projekt podróżniczy, którego celem jest promocja polskiego dziedzictwa kulturowego, w szczególności legend i baśni ludowych z różnych regionów geograficznych.  Legendy te łączą się z historycznymi  wydarzeniami, miejscami, i postaciami, tym samym niejako przy okazji pozwalają popularyzować wiedzę o polskiej historii, przyrodzie i literaturze.
Projekt jest adresowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi, ale także do młodzieży i dorosłych. Czy mieszkańcy Europy znają polskie legendy? Wkrótce się przekonamy.


KIM JESTEM?

Nazywam się Michał Słupczyński, z zawodu jestem bibliotekarzem i promotorem czytelnictwa, prywatnie rowerowym podróżnikiem. Przejechałem Polskę wzdłuż i wszerz, od Bałtyku do Tatr.  Jestem także autentycznie zakochany w mojej ojczyźnie, polskiej kulturze, literaturze i tradycji.


ZOSTAŃ MOIM PATRONEM

Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Niewiele trzeba, aby wiele zrobić, bo nawet nieduże  kwoty to dla mnie duża pomoc – jedna osoba tego nie odczuje, a im więcej będzie chętnych do pomocy, tym szybciej uzbieram potrzebne środki.


Jeśli chcesz mi pomóc, to:

1.
Możesz wesprzeć mnie poprzez platformę Patronite, gdzie dla każdego wpłacającego przewidziane są różne „nagrody” – przygotowałem ich sporo i mam nadzieję, że będą dla Ciebie atrakcyjne.


2.
Możesz wesprzeć poprzez Paypal wpłacając dowolną kwotę jednorazowo lub cyklicznie. Wtedy koniecznie napisz do mnie wiadomość, abym miał do Ciebie kontakt i mógł podziękować.


3.
Możesz zlecić bezpośredni przelew na konto bankowe. Wtedy koniecznie napisz do mnie wiadomość, abym miał do Ciebie kontakt i mógł podziękować.


Dane do przelewu:
Michał Słupczyński
Alior Bank S.A.
 97 2490 0005 0000 4000 3923 2564 - konto podstawowe (PLN)
88 2490 0005 0000 4000 5818 9242 - konto walutowe (EUR)
w tytule darowizna.